خدمات شستشوی مبل

امروزه مبل های مختلفی با پارچه گوناگونی تولید می شوند که شستشو آن ها برای بسیاری از خانواده ها دغدغه شده است. برخی از پارچه های مبل به گونه ای است که اگر خودتان شستشو آن را انجام دهید موجب خرابی پارچه یا ماندن لکه ها بر روی مبل می شود. امروزه در قالیشویی ها خدمات مبل شویی هم انجام شده است که کار را برای خانم ها بسیار راحت کرده است و جالب است بدانید که این خدمت در منزل انجام با دستگاهی پیشرفته انجام می شود.

اگر شما بخواهید خودتان مبل هارا تمیز کنید باید منتظر خشک شدن پارچه مبل باشید و اگر پارچه خشک نشود و روی آن بنشینید ممکن است که رنگ لباس هایتان بر روی مبل برجای بماند. ولی زمانی از خدمات مبل شویی استفاده می کنید مبل های شما در همان لحظه توسط دستگاه ها پیشرفته خشک می شوند و می توانید به راحتی استفاده کنید. در ادامه مقاله قصد داریم که از خدمات مبل شویی بگوییم و خوشحال میشویم که در ادامه با ما همراه باشید.

خدمات شستشوی مبل در منزل چگونه انجام می شود؟

روش های نوین و پیشرفته ای در زمینه شستشو مبل ها روی کار آمده است که علاوه بر تمیزی موجب دوام عمربالای مبل و حفظ کیفیت پارچه آن نیز می شود. و انجام این کار به یک متخصص خبره نیاز دارد که با راه و روش اصولی درست اینکار را انجام دهد، زیرا که در زیر مبل ها اسفنج و فوم استفاده شده است و اگر اینکار به صورت درست انجام نشود موجب فرسوده شدن ساختار داخلی مبل ها می شود! قالیشویی اصیل خدمات مبل شویی پیشرفته ای دارد و این کار را با بهترین نحوه ممکن برا شما در منزل انجام می دهد. این مجموعه افراد کاربلد و متخصص را استخدام کرده است که به صورت اصولی و با استفاده از بهترین مواد کار شستشو مبل را در منزل در کمترین زمان ممکن انجام می دهند.

با این روش شما می توانید انواع مبل هایی که از روکش های ابریشم، مخمل، پشمی، کتان، میکروفایبر، نانو، پلی استر، چرم و لنین هستند را تمیز کنید. در پایان کار شستشو شما مبل هایی با روکش عاری از لکه ‌هایی مانند جوهر، لکه نوشیدنی‌ های قرمز رنگ و آبمیوه، دوده، خون، مداد رنگی و دیگر لکه ‌ها دارید. مراحل شستشو مبل به این صورت است و افراد باید مراحل زیر را برای تمیز کردن و شستشو مبل انجام دهند:

 1. در مرحله اول باید غبارگیری مبل را انجام دهید و با یک جاروبرقی مخصوص تمامی قسمت های مبل جارو کشی می شود تا تمامی گرد و غبار موجود گرفته شود.
 2. سپس نشمینگاه مبل و دیگر قسمت ها توسط یک فرچه مخصوص به مواد شوینده آغشته می شود و با ماشین های مخصوصی که انتها آنها برس شستشو دارند، عملیات شستن انجام می شود و تمامی قسمت های مبل اعم از نشیمنگاه، تکیه گاه و دیگر قسمت های مبل که پارچه ای است تمیز می شود.
 3. در مرحله بعد یک دستگاه که مکش بالایی دارد تمامی مواد شوینده و کف و خیسی مبل را می کشد تا رطوبت و کفی باقی نماند.
 4. در مرحله آخر مبل شما توسط دستگاه های خشک کن خشک می شود.در این صورت شما مبلی کاملا خشک شده و تمیز را تحویل می گیرید.

مبل شویی انواع مبلمان با خدمات قالیشویی اصیل

یکی دغدغه اصلی خانم ها یا کاربران این موضوع است که چه نومبل هایی را می توان به دست قالیشویی سپرد؟ در جواب این سوال باید گفت که تمامی مبل هایی که قسمت های پارچه ای دارند مانند تمام پارچه، چوب و پارچه ، فلز و پارچه (فرفوژه) را می تواند از روش مبل شویی برای شستشو آن ها استفاده کرد. البته باید بدانید که صرفا قسمت های پارچه ای مبل شسته می شود و دیگر قسمت های چوبی یا فلزی با روش های دیگر تمیز می شوند.

مهم نیست جنس روکش مبل شما چی باشد و تمامی روکش های مبل از جمله رویه کتان، رویه لنین، رویه ابریشم، رویه نخ – پنبه، رویه پشمی، رویه چرم، رویه جیر، روی نوبوک، رویه مخمل،رویه ویسکوز ریون، رویه نایلونی، رویه آکریلیک، رویه پلی استر، رویه میکروفایبر، رویه مازراتی، رویه نانو با این روش قابل شستشو است.

چه سبک مبل هایی توسط محموعه پذیرفته می شود؟

شما می توانید تمامی مبل هایی که در زیر عنوان می شود را به قالیشویی اصیل بسپارید:

 • مبلمان استیل
 • مبلمان راحتی
 • مبلمان کلاسیک
 • مبلمان سلطنتی
 • مبلمان مخمل
 • مبلمان تخت خواب شو
 • مبلمان شزلون
 • مبلمان لاوست
 • مبلمان پارچه و نیمه پارچه ای
 • انواع کاناپه و مبلمان نیمکتی

بدانید که نوع و سبک مبل شما مهم نیست و تمامی مبل هایی که قسمتی از آن ها با پاره ساخته شده است و نیزا به شستشو دارد را می توانید به قالیشویی اصیل بسپارید. این را بدانید روش مبل شویی صرفا برای مبل ها استفاده نمی شود و شما می توانید انواع تشک تخت خواب ها و خوشخواب ها را نیز با این روش در سریع ترین زمان ممکن بشویید.

مزایای شستشوی مبل با دستگاه های پیشرفته

زمانی که شما مبل ها را خودتان می شویید ممکن است که آسیب های جدی هب مبل وارد شود و به دلیل عدم شناخت نوع پارجه و انتخاب نادرست مواد شوینده ممکن است روکش مبل شما خراب یا تارنما شود. یک نکته مهم دیگر خشک کردن مبل ها توسط دستگاه هاست، شما هیچگاه خودتان بدون دستگاه های پیشرفته نمی توانید مبل های خود را پس از شستشو خشک کنید. از دیگر مزایای مبل شویی در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مبل شویی در خانه با دستگاه مخصوص شستشو و خشک کن های قدرتمند
 • استفاده از بهترین مواد شوینده بدون آسیب به مبل و با تجه به جنس روکش
 • شستشوی انواع سطوح مختلف روکش ‌دار مانند میز، صندلی و دیوارهای روکش‌ دار
 • شستشو یکدست و عالی بدون ذره ای لک
 • امکان خشکشویی مبلمان با دستگاه بخارشو
 • لکه بری مبلمان با محلول های مخصوص و متناسب با لکه
 • استفاده از مواد براق کننده برای جلوه بیشتر

ویژگی های مبل شویی خوب از دیدگاه قالیشویی اصیل

حتما برای شما هم انتخا یک مبل شویی معتبر و خوب سخت است و نمی توانید مبل های خود را که وسیله ای ارزشمند در منزل هستند را به دست هر قالیشویی بسپارید. ما در ادامه به بررسی ویژگی خوب در یک مبل شویی می پردازیم و امیدواریم به شما در انتخاب مبل شو کمک کند.
فرد متخصص باید دقت، مهارت و ظرافت بالا داشته باشد از مهم ‌ترین ویژگی ‌های یک مبلشویی خوب بشمار می رود.

 • کارکنان ماهر از پاشیدن آب و کف به اطراف و طمین جلگیری می کنند.
 • افراد آموزش ‌دیده و ماهر اطراف و زیر مبل را با پارچه ‌هایی می‌ پوشانند تا خیس نشوند.
 • استفاده از مواد شونده کی از نکات مهم در مبل شویی است به‌طوری که فرد متخصص باید جنس پارچه را بشناسد و با توجه به نوع پارچه و روکش باید مواد شوینده را استفاده کرد.
 • افراد با تجربه هیچگاه از آب ولرم یا داغ استفاده نمی کنند زیرا که مبل ها خراب می شوند.
 • پرسنل قالیشویی وظیفه جابجایی مبل ها را دارند و صاحب خانه دخالتی در این باره نخواهد داشت.
 • قالیشویی اصیل از افرادی باتجربه، مناهر و آراسته و تمیز استفاده می کند.
 • در سریع ترین زمانن ممکن شستشو مبل ها انجام می شود و برای شستشو مبل 7 نفره نهایتا 2 ساعت زمان کافی است.
 • افراد ما همیشه قسمتی از پارچه را تست می کنند تا بتواند واکنش روکش را به مواد شوینده بدانند.
 • تعرفه مشخص و نرخ زیر نظر اتحادیه از دیگر ویژگی های مبل شویی در قالیشویی اصیل است.
 • از به روز ترین و مجهزترین دستگاه برای شستشو مبل ها استفاده می شود.

مواد شوینده در خدمات مبل شویی

مواد شوینده تاثیر بسیار مهمی در تمیزی مبل ها دارد و همچنین صرفا برای تمیزی نیست بلکه اگر شما مواد شوینده درست را برای مبل شویی انتخاب نکنید و با نوع روکش شما سازگار نباشد امکان دارد که مبل شما دچار آسیب جدی شود. معمولا اگر مبل شما شرکتی باشد در پشت مبل نوع مواد شوینده را نوشته است و شما می توانید با توجه به آن مواد شوینده خود را خریداری کنید.

 

شوینده های عالی چه ویژگی هایی دارند؟

چرک مردگی و کثیفی مبل ها می تواند یک موضوع آزار دهنده برای خانم ها باشد و به همین علت است که شستشو مبل ها بسیار مهم است. متاسفانه لکه بر روی مبل الخصوص مبل های رنگ روشن می تواند توجه زیادی را جلب کند و نقطه توجه شود. همچنین برای تمیزی بسیاری از لکه ها باید از مواد شوینده خاصی استفاده کنید و با هر شونده نمی توانید لکه ها را پاک کنید. در نتیجه انتخاب شوینده مناسب و عالی برای مبل می تواند در پاکیزگی مبل نقش بسیار مهمی داشته باشد و شما باید بدانید که نوع لکه شما چگونه پاک می شود. در ادامه می خواهیم ویژگی مهم از شوینده های معتبر یک مبل را معرفی کنیم:

 • اول از همه باید با جنس روکش شما سازگار باشد و هر نوع شوینده ای مناسب برای مبل ها نیست و ممکن است که حساسیت و آلرژی ایجاد کند.
 • مواد شوینده مبل باید قدرتمند باشد و لکه بری عالی داشته باشد و با توجه نوع لکه شما انتخاب شود.
 • میزان اسید و قلیایی بودن در شوینده ها باید تناسب داشته باشند و بهتر است که این مورد را حتما چک کنید وگرنه مبل شما آسیب می بیند.
 • نوع شوینده باید گونه ای باشد که راحت بتوانید از آن استفاده کنید و مهارت و تخصص ویژه ‌ای لازم نباشد، در حقیقت شوینده باید به ‌گونه ‌ای باشد که افراد عادی به ‌راحتی بتوانند از آن ‌ها استفاده کنند.

انواع شوینده مبل ها

امروزه شوینده ها در انواع مختلفی عرضه می شوند و در ادامه به بررسی چند مدل شوینده می پردازیم:

 شستشو مبل با شامپو فرش
شامپو فرش یکی از بهترین شوینده های خوب و کاربردی برای مبل شویی است، شا مپو فرش می‌تواند بسیاری از لکه‌ ها و آلودگی ‌ها در کمترین زمان از بین می برد. در بازار انواع مختلفی از شامپو فرش ها با ویژگی ‌ها و قابلیت‌ های خاص خودشان وجود دارند و می ‌توان از آن ‌ها برای انواع مبلمان خانگی، اداری و… استفاده کرد. استفاده از شامپو فرش بسیار ساده بوده و افراد معمولی هم به سادگی و با استفاده از یک اسفنج ساده مبلمان را از هرگونه آلودگی و گردوغبار می توانند تمیز کنند.

از بهترین شامپوفرش‌ های بازار می توان ونیش (vanish) و نانو تیپ (nano tip) را نام برد که برای شستن مبل استفاده می شوند، هرچند که شامپوهای دیگری از برندهای مختلف دیگری برای شستشوی مبلمان وجود دارند.

شستشو مبل با ژل‌ های لکه بر
بهترین مواد شوینده دیگر برای تمیز کردن و شستشوی مبل ‌ها یا فرش، ژل ‌های لکه بر هستند که کاربردهای مختلفی دارند و توانایی از بین برند انواع لکه‌ ها و آلودگی‌ ها را از سطح مبلمان را دارند. هرکدام از این ژل‌ها فرمولاسیون متفاوتی داشته و به همان نسبت قدرت متفاوتی نیز دارند. فقط در هنگام خرید شما باید میزان اسیدی یا قلیایی بودن آن ها را مطمئن شوید و به همین دلیل نباید دقیقا به یک شیوه خاص مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از ژل های لکه بر هم مانند شامپو فرش ها ساده است و برای استفاده از آن‌ها تنها با یک دستمال تمیز، می‌ توان انواع لکه‌ها را از سطح مبلمان تمیز کرد.

برندهای خوبی از ژل لکه بر که تمیزی خوبی دارند می توان به نانو اویسا اشاه کرد که به عنوان یکی از بهترین ژل ‌های لکه بر مبلمان استفاده می شود و برای انواع مبل ها با روکش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

شستشو مبل با اسپری‌ های تمیزکننده
یکی از مهم ترین و عالی ترین شوینده های مبل، اسپری های تمیز کننده هستند که استفاده از این اسپری‌ ها بسیار راحت ‌تر از شامپوها و ژل‌ های تمیزکننده است. همچنین ساختار اسپری ها به گونه ای است که آسیب به مبل وارد نمی کند و به راه و روش گوناگونی نیاز نیست. اسپری‌ ها نیز از نظر فرمولاسیون، قدرت تمیزکنندگی، قدرت اسیدی و بازی و… انواع مختلفی داشته و به همان نسبت باید با توجه به نوع پارچه مبل خود آن ها ا خریداری کنید. امروزه اسپری‌ هایی به بازار عرضه شده‌اند که هیچ بو و رایحه‌ای ندارند و هیچ آلرژی و حساسیتی برای افراد ایجاد نمی‌کنند، در عین حال نیز قدرت تمیزکنندگی بالایی دارند.

یکی از بهترین اسپری‌ های تمیزکننده مبلمان اسپری بمو (Bemo) است که فاقد الکل و مواد شیمیایی بوده و می‌تواند با بالاترین سرعت ممکن آلودگی‌های موجود در سطح مبلمان را تمیز کند. انواع و نوع های مختلف دیگری را نیز در بازار وجود دارد ولی اسپری بمو یکی از مطرح ترین هاست.

شستشوی اصولی مبلمان برای جلوگیری از آسیب رسانی

تمیز کردن مبل باید با راه روش اصولی انجام شود و اگر از راه و اصول آن ها مبل ها را تمیز نکنیم باعث آسیب دیدگی و خرابی مبل ها می شود. همچنین شما باید در وهله اول جنس و نوع پارچه مبل را شناسایی کنید و با توجه به نوع روکش مبلی که دارید باید مواد شوینده را تهیه کنید. برخی از روکش ها مانند مخمل و چرم باف حساسی دارند و اگر از شوینده های خوب استفاده نکنید موجب می شود رد شوینده ها روی چرم بماند یا آهار پارچه مخمل از بین برود. پس باید بدانید که اول جنس روکش شما چگونه ات و بعد با توجه به نوع آن به شستشو بپردازید.

شستشو مبلمان پارچه ای

شستشو مبل های پارچه ای دشوار است و باید حتما از شوینده های قوی و عالی و در عین حال با آسیب کم را خریداری کنید تا مبل شما آسیب نبیند. و باید بدانید که اگر اینکار را بر اساس اصول و روش درستش انجام ندهد موجب کثیف تر شدن نیز می شود و حتی ممکن است پارچه مبل شما آسیب جدی ببیند. اول از همه بسیار مهم است که سطح مبل را کاملا جارو کشی کنید و تمامی خاک و خورده آشغال ها از مبل تمیز شود برای اینکار باید جاروبرقی استفاده کنی و تمامه لبه و درزهای مبل باید تمیز شود. همچنین باید با غلطک های پرزگیر تمامی پز و موها را از روی مبل پاک کنید. برای تمیزی مبل های پارچه از مواد شوینده های قوی باید استفاده کنید و نوع محلول آن که اسپری یا ژل باشد فرقی ندارد. فقط باید توجه کنید که با نوع پارچه مبل شما سازگار باشد.

شستن انواع مبل مخمل و مخمل سفید

مبل های مخمل روش تمیز کردن آن متفاوت است و شما قبل از اقدام به کاری باید اول همه به برچس مبل خود نگاه کنید تا بدانید که از چه مواد شوینده ای باید استفاده کنید. مبل های مخمل هم بهتر است که مداوم و مکرر تمیز شود و نباید بگذارید که لک های آن قدیمی و چرک مرده شود. برخی از جنس های مخمل بسیار راحت و تنها با یک پنبه آب تمیز می شوند و نیا به شونده های قوی نیست. شما می توانید با روش های خانگی هم نیز مبل ها را تمیز کنید. نکته مهم دیگر در تمیز کردن مبل های مخمل خشک کردن بلافاصله آن است.

شستشو مبل چرم و چرم سفید

مبل های چرم کمی تمیز کردن آن ها راحت تر است ولی متاسفانه اگر لکه روغن یا رنگ بر روی آن بیافتد به خورد پارچه می رود و به راحتی تمیز نمی شود. خیلی مهم است که بلافاصله بعد از لک شدن مبل ها را تمیز کنید و نگذارد لکه ها کهنه و قدیمی شوند. بهتر است که مبل های چرم هر هفته با دستمال نمناک تمیز شوند. برخی از لکه مانند جوهر و لکه روغن بر روی مبل چرم ماندگار می شود و برای تمیز کردن آن باید راه و روش اصولی را پیش بگیرید. قالیشویی اصیل از ماهر ترین و با تجربه ترین افراد برای تمیز کردن این لکه ها استفاده می کند.

سوالات متداول

هزینه مبل شویی چگونه محاسبه می شود؟
هزینه مبل شویی بستگی به تعداد و نوع مبل شما دارد و باید کارشناسان اول از همه بازدید را انجام دهند و سپس قیمت نهایی طی شود.

از چه موادی برای تمیز کردن مبل ها استفاده می کنید؟
مواد شویینده در تمیزی بسیار مهم است و نوع پارچه مبل تاثیری مهمی در این امر دارد. کارشناسان با توجه به نوع مبل و نوع لکه از مواد شوینده استفاده می کنند ولی در حالت کلی شوینده های ما از بهترین هاست.

شستشو مبل به چه صورت انجام می شود؟
مبل شویی در قالیشویی اصیل توسط پیشرفته ترین دستگاه های بازار انجام می شود و کارکنان ما مجهز به تمامی دستگاه های شستشو و خشک مبل هستند.

آیا دستگاه ها آسیبی به مبل وارد نمی کنند؟
خیر دستگاه های ما همگی مخصوص مبل شویی هستند و فرچه های مختلفی دارند و هیچگاه آسیبی به مبل وارد نمی شود. همچنین دستگاه ها با توجه به نوع مبل انتخاب می شود.

شستشو مبل ها در منزل چقدر زمان می برد؟
زمان شستشو بستگی به تعدا مبل ها و میزان کثیفی آن ها دارد. ولی معمولا شستشو آن ها بیشتر از 5 الی 6 ساعت زمان نمی برد.

آیا مبل ها بعد از شستشو خشک هستند؟

بله کارکنان بعد از عملیات شستشو مبل ها را با استفاده از دستگاه های خشک کن که مکش بسیاری بالایی دارند خشک می کنند و تمام رطوبت و کف مبل را خارج می کنند.

آیا در حین شستشو مبل اطراف محل مبل هم کثیف می شود؟

خیر شستشو کاملا تخصصی انجام می شود و هیچگاه آب یا کف بر اطراف مبل پاشیده نمی شود.

آیا نجاست از مبل ها پاک می شود؟
درباره این سوال باید گفت که لکه نجاست از بین می رود ولی برای از بین رفت نجاست از لحاظ شرعی نیاز به آبکشی است که اینکار مقدور نیست و صرفا مبل ها را کارکنان ما تمیز می کنند.

نوع مبل در قیمت و تعرفه ها تاثیرگذار است؟

بله سبک مبل و نوع روکش بر روی هزینه ها تفاوت جزیی دارد و اگر پارچه مبل شما رنگ روشن باشد نیاز به لکه بری است که هزینه بیشتری دارد

برای شستشو مبل باید با کجا تماس بگیریم؟

اکثر قالیشویی های معتبر از جمله قالیشویی اصیل از خدمات مبل شویی بهرمند هستند و فقط کافی است که با کارشناس های مربوطه تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed