شستشوی نانو در قالیشویی

دستگاه نانوشویی فرش یک دستگاه پیشرفته برای شستشوی فرش و قالی است که با استفاده از تکنولوژی نانو، کثیفی‌ ها و لکه‌ های سطح فرش را به طور کامل و با دقت بیشتری حذف می‌ کند.

شستشوی نانو در قالیشویی با استفاده از دستگاه و مواد مخصوص نانوشویی انجام می شود که باعث مزایای مهمی می باشند. در ادامه در ارتباط با نحوه نانوشویی فرش ها و مزایا و معایبی که دارند، مطالبی را در اختیارتان قرار می دهیم که توصیه می شود مطالعه کنید.

شستشوی نانو در قالیشویی

شستشوی نانو در قالیشویی چگونه انجام می شود؟

نانوشویی فرش ها در قالیشویی با استفاده از دستگاه مخصوص نانو انجام می شود که نحوه عملکرد این دستگاه به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا، فرش باید به طور دقیق خشک شود تا هیچ گونه رطوبتی در آن وجود نداشته باشد. سپس محلول شستشویی که حاوی ماده ‌های شیمیایی نانو و آب است، در مخزن دستگاه قرار می‌ گیرد.
 • در مرحله بعد فرش روی سطح صاف دستگاه قرار می‌ گیرد و دستگاه با استفاده از فشار آب، محلول را درون بافت فرش فرو می‌ برد و همه لکه‌ ها و کثیفی ‌ها را جذب می‌ کند به عنوان مثال، با استفاده از فشار بالایی که توسط دستگاه تولید می ‌شود، محلول شستشو به دقت درون بافت فرش نفوذ کرده و باعث حذف کامل لکه ‌ها و کثیفی ‌ها می‌شود.
 • در مرحله بعد شستشوی نانو در قالیشویی استفاده از دستگاه جمع‌آوری محلول شستشو لکه‌ ها و کثیفی ‌های جمع‌آوری شده، از روی سطح فرش را حذف می ‌کند. در نهایت، فرش با آب تمیز شسته می‌ شود تا هر گونه ماده‌ی شیمیایی اضافی حذف شود و سپس به مرحله خشک کردن برسد.

در کل، دستگاه نانوشویی فرش با استفاده از تکنولوژی نانو، باعث حذف کامل لکه‌ ها و کثیفی‌ ها از سطح فرش می ‌شود و فرش را در برابر سایش و خراشیدگی محافظت می‌ کند.

مزایای نانوشویی فرش

استفاده از دستگاه نانوشویی فرش برای شستشوی فرش و قالی دارای مزایای زیادی است که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. حذف کامل لکه‌ ها و کثیفی ‌ها: دستگاه نانوشویی فرش با استفاده از تکنولوژی نانو، باعث حذف کامل لکه‌ ها و کثیفی ‌ها از سطح فرش می‌ شود. به عنوان مثال، با استفاده از فشار بالایی که توسط دستگاه تولید می ‌شود، محلول شستشویی به دقت درون بافت فرش نفوذ کرده و باعث حذف کامل لکه ‌ها و کثیفی ‌ها می ‌شود.
 2. افزایش طول عمر فرش: شستشوی نانو در قالیشویی باعث حذف کامل کثیفی ‌ها و لکه ‌ها از سطح فرش می ‌شود و به طور مستقیم باعث افزایش طول عمر فرش خواهد شد.
 3. محافظت از بافت فرش: استفاده از دستگاه نانوشویی فرش باعث محافظت از بافت فرش در برابر سایش و خراشیدگی می ‌شود و باعث افزایش دوام و کیفیت فرش خواهد شد.
 4. کاهش مصرف آب و انرژی: دستگاه نانوشویی فرش به عنوان یک روش پایدار برای شستشوی فرش و قالی به کاهش مصرف آب و انرژی کمک می‌ کند و به طور مستقیم باعث حفاظت از محیط زیست می‌ شود.
 5. سرعت و کارایی بالا: دستگاه نانوشویی فرش با سرعت و کارایی بالا عمل می‌ کند و با استفاده از این دستگاه، می ‌توان به طور سریع و کارآمد فرش و قالی را شستشو داد.

با توجه به این مزایا، دستگاه نانوشویی فرش به عنوان یک روش پایدار و کارآمد برای شستشوی فرش های دستبافت و ماشینی محسوب می شود.

معایب نانوشویی فرش ها در قالیشویی

استفاده از دستگاه نانوشویی فرش برای شستشوی فرش و قالی، همانند هر روش دیگری نیز ممکن است دارای معایبی باشد که به عنوان مثال می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه بالا: دستگاه نانوشویی فرش برای برخی افراد ممکن است هزینه بالایی داشته باشد، به خصوص اگر قصد استفاده برای مصارف شخصی داشته باشند. اما اگر به عنوان یک کسب و کار قالیشویی در نظر گرفته شود، هزینه این دستگاه به مرور زمان با بازدهی اقتصادی خوبی همراه خواهد بود.
 • نیاز به آموزش: شستشوی نانو در قالیشویی به دقت و دانش نیاز دارد. زیرا هر نوع فرشی نیاز به شیوه شستشوی متفاوتی دارد. برای استفاده موثر از دستگاه نانوشویی فرش، باید کاربران آموزش‌ های لازم را دریافت کنند.
 • نیاز به تجهیزات و ملزومات خاص: برای استفاده از دستگاه نانوشویی فرش، نیاز به تجهیزات و ملزومات خاصی دارید، این مورد ممکن است باعث بالا رفتن هزینه استفاده از این دستگاه شود.
 • نیاز به توجه ویژه به جزئیات: استفاده از دستگاه نانوشویی فرش دقت و دانش می ‌خواهد و برای حصول نتیجه بهتر، نیاز است تا کاربران به جزئیات کار اهمیت دهند و تمامی مراحل را به درستی انجام دهند.
 • نیاز به مراقبت بیشتر: بعد از استفاده از دستگاه نانوشویی فرش، نیاز است که فرش یا قالی به درستی خشک شود و در محیط خشک و با تهویه مناسب قرار داده شود.

مقایسه نانوشویی فرش با شستشوی معمولی فرش ها

شستشوی معمولی فرش ها به کمک مواد شوینده و آب انجام می شود، در حالی که در نانوشویی فرش، از تکنولوژی نانو برای شستشو استفاده می‌ شود. در ادامه به مقایسه مزایا و معایب هر دو روش می پردازیم.

هزینه کمتر

برای شستشوی فرش با استفاده از مواد شوینده، هزینه کمتری نسبت به نانوشویی فرش صرف می شود. بنابراین در صورتی که فردی توانایی هزینه زیادی برای شستشوی نانو در قالیشویی را نداشته باشد، می تواند شستشوی معمولی را انتخاب کند.

استفاده آسان

شستشوی معمولی فرش با استفاده از مواد شوینده و آب به راحتی قابل انجام است و نیازی به دانش خاصی ندارد. در صورتی که نانوشویی باید با استفاده از دستگاه مخصوص نانو و با استفاده از دانش و مهارت کافی انجام شود.

نانوشویی در قالیشویی

مواد شوینده در دسترس

مواد شوینده برای شستشوی فرش در فروشگاه‌ ها و سوپرمارکت ‌ها به راحتی قابل دسترس هستند. در صورتی که مواد شستشوی نانو تنها در قالیشویی ها یافت می شود.

احتمال آسیب دیدگی

استفاده از مواد شوینده برای شستشوی فرش ممکن است باعث آسیب دیدگی فرش شود. به خصوص اگر مواد شوینده به طور نادرست استفاده شود. در صورتی که نانوشویی فرش هیچگونه آسیبی به بافت قالی و فرش ها نمی رساند.

نیاز به زمان برای خشک شدن

پس از شستشوی فرش با آب، نیاز است که به مدت زمانی به آن اجازه داده شود تا کاملاً خشک شود. اما در نانوشویی پس از شستشوی فرش ها با استفاده از دستگاه مخصوص فرش را خشک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed