قیمت قالیشویی – هزینه شستشوی فرش در سال 1403

هزینه شستشوی فرش در قالیشویی ها هر ساله افزایش می یابد. این افزایش قیمت از جانب اتحادیه می باشد و تمام قالیشویی ها بر اساس نظر اتحادیه هزینه های شستشوی فرش ها را نسبت به سال گذشته افزایش می دهند. به دلیل درخواست افراد زیادی تصمیم گرفتیم که در این مطلب قیمت قالیشویی در سال 1403 را بررسی کنیم.

با نزدیک شدن به سال جدید عده ای تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه را دارند و می خواهند بدانند که هزینه قالیشویی در سال جدید چه تغییراتی خواهد داشت. مطالعه این مقاله را به شما نیز پیشنهاد می دهیم. چرا که ممکن است شما نیز یکی از افرادی باشید که در سال 1403 قصد شستشوی فرش هایشان را در قالیشویی ها دارند.

قیمت قالیشویی در سال 1403

جزئیات فرش یا قالیقیمت به تومان برحسب هر متر مربع
قیمت قالیشویی فرش ماشینی26 هزار تومان تا 32 هزار تومان
قیمت قالیشویی فرش دستباف55 هزار تومان تا 110 هزار تومان
اعلاء شویی فرش ماشینی38 هزار تومان
اعلاء شویی فرش دستبافبین 35 هزار تومان تا 60 هزار تومان
شستشوی فرش گل ابریشم دستبافبین 35 هزار تومان تا 110 هزار تومان
شستشوی موکت جدا از زمین15 هزار تومان تا 20 هزار تومان
قیمت خدمات خشکشویی فرش دستباف در محل27 هزار تومان
قیمت خدمات خشکشویی فرش ماشینی در محل30 هزار تومان
قیمت خشکشویی موکت در محل متراژ کمتر از 50 متر53 هزار تومان
خشکشویی موکت در محل متراژ بیشتر از 50 متر15 هزار تومان
خشکشویی موکت در محل هر عدد پله یا پاگرد35 هزار تومان تا 60 هزار تومان
قیمت اعلاء شویی موکت جدا از زمینتوافقی
شستشوی قالیچهتوافقی
هزینه رفوگری فرش و ترمیمتوافقی
هزینه لکه برداری فرشتوافقی
هزینه سرویس حمل و نقل فرش47 هزار تومان – متغییر هست بعضی قالیشویی ها رایگان میباشد.
قیمت خشکشویی چمن مصنوعی20 هزار تومان
قیمت ها بروزرسانی شده در سال 1403 میباشد.

قیمت قالیشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد. نرخی که اتحادیه مشخص می کند شامل چند مورد می شود. به طور مثال جنس و کیفیت فرش ها جزو عواملی هستند که قیمت شستشو هرکدام از فرش ها با توجه به آن مشخص می شود. به طور مثال قیمت شستشوی فرش های قدیمی با فرش ها نو و جدید متفاوت است. علاوه بر کیفیت و جنس فرش ها، مورد دیگر نوع بافت فرش ها است.

هزینه شستشوی فرش هایی که با دست بافته شده اند نیز با فرش های ماشین بافت متفاوت می باشد. بر اساس مصوبه جدید قیمت قالیشویی در سال 1403 هزینه شستشوی هرکدام از فرش های دستباف نیز ممکن است متفاوت با دیگری باشد. به طور مثال هزینه شستشوی قالیچه دستباف نسبت به فرش های دستباف کمتر است. به طور کلی فرش های دستباف به دلیل ویژگی های خاصی که دارند، قیمت های متفاوتی نیز با یکدیگر دارند.

در مورد فرش های ماشینی نیز این اختلاف قیمت میان آن ها وجود دارد. زیرا فرش های ماشین بافت نیز به چند دسته تقسیم می شوند. به طور مثال برخی از فرش های ماشین بافت فانتزی هستند. به این فرش ها نقش برجسته نیز می گویند. هزینه شستشوی این دسته از فرش های ماشین بافت نیز با فرش های ماشین بافت معمولی متفاوت است. بنابراین اولین مورد موثر بر قیمت شستشوی فرش ها کیفیت و نوع بافت هرکدام از آن ها می باشد.

دومین موردی که قیمت و هزینه شستشوی فرش ها را مشخص می کند، اندازه فرش ها است. مطمئنا هزینه شستشوی فرش 12 متری نسبت به فرش 9 متری بیشتر است. زیرا هزینه شستشوی فرش ها متری حساب می شود. در بخش های بعدی قیمت قالیشویی در سال 1403 را بر حسب متر به طور تقریبی ذکر می کنیم که پیش زمینه ای در ارتباط با آن ها داشته باشید.

منظور از اعلاشویی در قالیشویی ها چیست و چرا قیمت بالاتری دارد؟

هزینه قالیشویی در سال 1402

اعلاشویی یکی از روش های مناسب برای شستشوی فرش ها دستباف و گران قیمت می باشد. البته کارکنان قالیشویی می توانند بنا به درخواست مشتریان هر نوع فرشی را با روش اعلاشویی شستشو دهند. در این روش کارکنان قالیشویی دقت و وسواس زیادی به خرج می دهند و فرش ها را به گونه ای شستشو می دهند که آسیبی به بافت و الیاف آن ها وارد نشود. به همین دلیل فرش هایی که دچار آسیب ها و صدماتی می شوند، بهتر است که با روش اعلاشویی شستشو داده شوند.

در صورتی که فرش های شما از نوع ابریشمی می باشد و قصد شستشوی آن ها را دارید، پیشنهاد ما این است که حتما روش اعلاشویی را انتخاب کنید. هزینه اعلاشویی نسبت به شستشوی معمولی فرش ها بیشتر است. دلیل این امر نیز مواردی همچون دقت بیشتر و دستگاه های اتوماتیکی است که در شستشوی فرش ها مورد استفاده قرار می گیرد. شایان ذکر است که قیمت های اعلاشویی قیمت بالایی دارد و نیز اتحادیه قالیشویان مشخص می کند.

هزینه شستشوی هرکدام از فرش ها با روش اعلاشویی

در صورتی که قصد اعلاشویی فرش های خود را دارید، بهتر است که با قیمت قالیشویی در سال 1403 آشنا شوید. هزینه اعلاشویی فرش های ماشینی با فرش های دستباف نیز تفاوت هایی دارد. پیش بینی می شود که اتحادیه قالیشویان هزینه شستشوی فرش های ماشین بافت را در سال 1403 به متری 29 یا حتی 30 هزار تومان تغییر دهد. البته در این مورد نمی توان قطعی نظر داد و عدد گفته شده پیش بینی شده و مطابق با چگونگی روند تغییر قیمت با توجه به سال های گذشته است.

اما هزینه اعلاشویی فرش های دستباف چگونه است و چه تفاوتی با فرش های ماشینی دارد؟ در اعلاشویی فرش های دستباف از شوینده های درجه یک و همچنین دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. به همین دلیل هزینه شستشو این فرش ها بیشتر از فرش های ماشین بافته شده است. اعلاشویی فرش های دستباف معمولا بین 36 هزار تا 50 هزار تومان و متغیر است. در صورتی که کارکنان قالیشویی بخواهند فرش ها را با بهترین شوینده ها شستشو دهند، معمولا هزینه به 50 هزار تومان می رسد.

هزینه شستشوی معمولی فرش های ماشین باف و دستباف

علاوه بر اعلاشویی هرکدام از فرش های ماشینی و دستباف با روش های معمولی نیز شستشو داده می شوند. به همین دلیل بهتر است که از قیمت قالیشویی در سال 1403 با روش های معمولی نیز آگاهی داشته باشید. مطمئنا هزینه شستشوی معمولی نسبت به اعلاشویی بیشتر است. زیرا در شستشوی معمولی از شوینده های معمولی و همچنین دستگاه هایی متوسط استفاده می شود.

در صورتی که شستشوی فرش ها در اعلاشویی با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. بنابراین تفاوت در قیمت شستشوی فرش ها امری طبیعی است. شستشوی فرش های ماشین باف با روش معمولی بین 27 هزار تومان تا 33 هزار تومان است. حال شستشوی فرش های دستباف با روش معمولی نیز دارای قیمت مشخصی می باشد. شستشوی فرش های دستباف با روش عادی معمولا از متری 45 هزار تومان شروع می شود. هر اندازه که در شستشوی فرش ها از مواد و شوینده های بهتری استفاده شود، هزینه شستشوی فرش ها نیز به نسبت افزایش می یابد.

میزان افزایش قیمت قالیشویی ها در سال جدید

هزینه شستشوی موکت در قالیشویی ها چگونه است؟

علاوه بر فرش، قالیشویی ها شستشوی موکت ها را نیز انجام می دهند. بنابراین اتحادیه نرخی را نیز برای شستشوی موکت ها مشخص می کند. هزینه شستشوی موکت ها با فرش های ماشین بافت و دستباف کاملا متفاوت است. از آنجایی که کیفیت و سطح موکت با بافت فرش ها متفاوت است، هزینه شستشوی آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

پیش بینی می شود که اتحادیه هزینه شستشوی موکت ها را در سال جدید 10 هزار تومان افزایش دهد. بنابراین قیمت قالیشویی در سال 1403 هزینه شستشوی موکت ها را افزایش و احتمالا به متری 20 هزار تومان تغییر دهد.

شستشوی موکت و فرش در محل

در صورتی که فردی تمایل به شستشوی فرش و موکت های خود در قالیشویی را نداشته باشد، می تواند شستشو در محل را انتخاب کند.

در این روش قالیشویی ها مانند شستشوی مبلمان، فرش ها را نیز در منزل هر فرد شستشو می دهند. هزینه شستشوی فرش و موکت در محل با هزینه شستشوی فرش ها در قالیشویی متفاوت است.

از آنجایی که کارکنان قالیشویی باید وسایل و دستگاه های مخصوص قالیشویی را به منزل هر فرد منتقل کنند، هزینه شستشوی فرش ها در محل گران تر از شستشوی آن ها در قالیشویی است.

همانطور که می دانید هزینه شستشوی فرش دستباف با فرش ماشین بافت متفاوت است. ابتدا قیمت قالیشویی در سال 1403 فرش های دستباف در محل را ذکر می کنیم و سپس فرش های ماشین بافت و در نهایت موکت ها.

هزینه شستشوی فرش های دستباف در محل

پیش بینی می شود که اتحادیه قالیشویان هزینه شستشوی فرش های دستباف در محل را به متری 35 هزار تومان تغییر دهد.

این هزینه برای کلیه فرش های دستباف ثابت است و فرقی نمی کند که فرش دستباف از نوع ساده باشد یا گل ابریشم. زیرا معمولا هزینه شستشوی فرش های گل ابریشم از فرش های دستباف معمولی گران تر است.

اما هزینه شستشو در محل برای کلیه فرش های دستباف معمولا ثابت است. البته این مورد به قالیشویی ها نیز بستگی دارد و امکان دارد که برخی از قالیشویی ها هزینه های متفاوتی برای هرکدام از فرش ها داشته باشند.

هزینه شستشوی فرش های ماشین بافت در محل

شستشوی فرش ها ماشین بافت در محل نیز به احتمال زیاد در سال 1403 از متری 30 هزار تومان شروع شود. علاوه بر فرش قالیشویی ها شستشوی قالیچه ها را نیز در محل انجام می دهند.

در حال حاضر نمی توان به طور مشخص قیمت قالیشویی در سال 1403 در ارتباط با شستشوی قالیچه ها در محل را مشخص نمود. به طور کلی کارکنان قالیشویی به صورت توافقی شستشوی قالیچه ها را انجام می دهند.

زیرا هزینه ایاب و ذهاب و لکه گیری فرش ها و قالیچه ها نیز به صورت جداگانه حساب می شود. اما به طور کلی هزینه شستشوی موکت ها در محل از متری 20 هزار تومان شروع می شود تا متری 55 هزار تومان.

هزینه شستشوی موکت ها در محل

قالیشویان برای شستشوی موکت ها هزینه های متفاوتی دارند. هزینه ای که قالیشویان برای شستشوی موکت ها مشخص می کنند نیز معمولا به عواملی بستگی دارد.

قالیشویی ها ابتدا عواملی همچون متراژ، کیفیت و نوع شستشو و لکه گری موکت ها را مشخص می کنند و سپس یک قیمت مشخص را اعلام می کنند.

شستشوی فرش دستباف با دستگاه مخصوص قالیشویی

دلایل افزایش قیمت قالیشویی در سال 1403

به طور کلی قالیشویی ها هزینه شستشوی فرش ها را با توجه به عوامل مختلفی اعلام می نمایند. همانطور که در بخش های قبلی نیز مطالعه نمودید، عواملی همچون نوع فرش، کیفیت آن، میزان سالم بودن بافت فرش، نوع دستگاه های قالیشویی و… قیمت قالیشویی ها را اعلام می کنند.

هر ساله نیز با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت دستگاه ها و شوینده هایی که قالیشویی ها استفاده می کنند، هزینه ها و قیمت قالیشویی ها برای شستشوی هرکدام از فرش ها افزایش می یابد.

ممکن است برای افرادی سوال شده باشد که آیا این افزایش قیمت تاثیری بر نحوه کار قالیشویی ها دارد یا خیر؟

مطمئنا با افزایش هزینه ها قالیشویی ها نیز از دستگاه های پیشرفته تر و شوینده های بهتری استفاده می نمایند. بنابراین قیمت قالیشویی در سال 1403 به توجه به چنین مواردی افزایش می یابد.

مزایای شستشوی فرش ها در قالیشویی ها

شستشوی فرش ها در قالیشویی مزیت هایی دارد که با توجه به آن ها پیشنهاد می شود که شستشوی فرش ها خود را به قالیشویی ها بسپارید. مهم ترین مزیت های شستشوی قالیشویی ها را در ادامه بخوانید.

شستشو قالی ها به صورت اصولی و استاندارد

اولین مزیت قالیشویی ها این است که شستشوی قالی ها را به صورت استاندارد و اصولی با استفاده از دستگاه های مخصوصی انجام می دهند که این مورد باعث جلوگیری از صدمه دیدن قالی ها می شود.

زیرا ممکن است که شستشوی قالی ها در منزل باعث آسیب دیدن بافت فرش شود. زیرا برخی افراد از روش های اصولی شستشوی فرش ها اطلاعی ندارند.

لکه گیری قالی ها

مزیت دوم شستشوی فرش ها در قالیشویی این است که تمام لکه های موجود روی سطح فرش ها به طور کامل تمیز می شوند. گاهی اوقات برخی افراد ممکن است که پش از شستشوی فرش های خود در منزل مشاهده کنند که همچنان لکه های روی سطح فرش باقی مانده است.

اما این مورد در قالیشویی ها مشاهده نمی شود. زیرا قالیشویی ها شستشوی فرش ها و لکه گیری آن ها را با شوینده های مناسبی انجام می دهند که بدین گونه تمامی لکه ها از روی سطح فرش تمیز می شود.

اصولی انجام شدن مرحله خشک کردن فرش ها

سومین مزیتی که شستشوی فرش ها دارد، خشک کردن اصولی فرش ها است. این مورد تاثیر زیادی بر قیمت قالیشویی در سال 1403 دارد.

زیرا خشک شدن فرش ها در قالیشویی ها از به وجود آمدن قارچ ها و کپک جلوگیری می کند. به همین دلیل بهتر است که فرش ها در قالیشویی ها شسته شوند.

زیرا تمامی افراد در منزلشان حیاط یا محیط مناسبی برای خشک کردن فرش ها را ندارند. به همین دلیل بهتر است که شستشوی فرش های آن ها در قالیشویی ها انجام تا مرحله خشک کردن آن ها نیز به درستی انجام شود.

دلایل افزایش قیمت قالیشویی ها در سال 1402

جمع بندی

اکنون که از چگونگی هزینه های قالیشویی در سال جدید آگاه شدید، با اطمینان خاطر می توانید فرش های خود را برای شستشو به قالیشویی منتقل کنید. زیرا تمامی هزینه های قالیشویی و چگونگی شستشوی آن ها را در این مطلب به شما توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed